18 kwietnia 2024

12 marca 2022r. Odsłon: 2295

Paczka dla Ukrainy

Ogłoszenie Caritas

Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy.

Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców.

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 35 produktów (w załaczonym pliku do pobrania). Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów i umieszczenie ich w kartonowym pudle. Obliczono, że produkty mieszczą się w pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm (dopuszczamy inne rozmiary, zbliżone do podanych). Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg.

Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy do parafii we wskazane przez księdza proboszcza miejsce. W swojej parafii można uzyskać informacje, gdzie w parafii można takie paczki złożyć.

Czas trwania projektu na razie jest kwestią otwartą. Nie znamy skali potrzeb, które wciąż się zmieniają i narastają.

"Ciebie wszak rzecz dotyczy, gdy ściana u sąsiada płonie" Horacy

Więcej informacji na stronie szczecin.caritas.pl

Ogłoszenie Urzędu Miasta Szczecin

Schronienie dla uchodźcy

Mieszkańcy Szczecina, którzy mają możliwość przyjęcia pod swój dach uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsca zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy, Urząd Miasta prowadzi nabór zgłoszeń od osób, które mają możliwość udostępnienia lokum na ten cel. Chodzi przede wszystkim o zakwaterowanie na okres co najmniej kilku miesięcy. Na stronie internetowej www.szczecinukrainie.szczecin.eu dostępny jest formularz, który należy wypełnić, dołączyć do zgłoszenia i przesłać na adres: mieszkania@cudzoziemcy.szczecin.eu

Można też zgłaszać się telefonicznie pod specjalnymi numerami telefonów: 665 112 349; 665 371 121 (numery czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16).

Jednocześnie przypominamy, że uchodźcy z Ukrainy, którzy nie mają zapewnionego miejsca pobytu w Polsce powinni udać się do Punktu Recepcyjnego, adres: al. Piastów 40A, Szczecin, tel.: +48 696 03 11 80. Tam uzyskają informacje na temat pobytu w Polsce, zostaną skierowani do miejsca tymczasowego zakwaterowania, otrzymają ciepły posiłek, napój, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek.