Triduum Paschalne

Czciciele Bożego Miłosierdzia

22 grudnia 2021r. Odsłon: 1225

Powstanie naszej grupy modlitwenej nastąpiło w 1996 roku. Założycielem został ówczesny wikariusz parafii ks. Dariusz Pauk. Pomysł na zorganizowanie takiej grupy zrodził się pod wpływem odprawiania nabożeństw z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z udziałem grupy młodzieżowej. Na spotkaniach rozważaliśmy urywki z Pisma Świętego oraz "Dzienniczka" św. siostry Faustyny Kowalskiej. Na spotkaniach tych wymienialiśmy również własne doświadczenia wiary. Ks. Dariusz uczył także członków grupy, pięknych pieśni do Bożego Miłosierdzia. Powstawały także śpiewniki, które pomagały czynnie uczestniczyć wszystkim zebranym na nabożeństwach. Nabożeństwa albo zaczynały się Mszą Świętą, lub nią się kończyły.

Szczególne nabożeństwa odbywały sie w piątki. I tak:

• W Pierwszy Piatek Miesiąca - Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa,
  • W Drugi Piatek Miesiąca - Godzinki o Miłosiernym Zbawicielu,
  • W Trzeci Piatek Miesiąca - Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia,
  • W Czwarty Piątek Miesiąca - Litania o Miłosierdziu Bożym,
  • W Piąty Piątek Miesiąca - Wspomnienie świętej siostry Faustyny Kowalskiej.

Odbywały się różnież kwartalne czuwania do godz. 24-tej. Pielgrzymowaliśmy także do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.

4 marca 1999 roku w naszej parafii odbyła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Obecny na uroczystości ks. biskup Jan Gałceki powiedział, że ma nadzieję, że w nowym kościele znajdzie się miejsce na kult Bożego Miłosierdzia.

Od października 1999 roku opiekunem grupy został ks. Witold Sąsiadek.

Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego odbywały sie w niezmienionym porządku.

25 maja 2000 roku ks. Arcybiskup Zygmunt Kamiński pozytywnie wypowiedział się na temat charyzmatu naszej grupy, podczas wizytacji biskupiej w parafii.

W latach 2003-2007 opiekę nad grupą sprawował ks. Piotr Madejski.

23 maja 2005 roku ks. Arcybiskup Kamiński zaaprobował istnienie i formy kultu naszej grupy.

Staraniem naszej grupy przez s. Barbarę z Mariówki, wykonana została chorągiew z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego z napisem: "Jezu ufam Tobie" i znakami eucharystycznymi oraz napisem: "Bóg jest miłością" po drugiej stronie chorągwi.

Chorągiew ta została poświęcona w Niedzielę Palmową, 8 kwietnia 2007 roku, przez ks. biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza.

Od września 2007 roku opiekę nad grupą przejął ks. Robert Wróbel.

W dalszej mierze odbywały się modlitwy do Miłosierdzia Bożego w poniedziałki po Mszy Świętej o godz. 18.oo i w piątki o godz. 17.3o, a w każdą drugą Niedzielę Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8.3o odbywało się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połaczone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Ks. Robert Wróbel założył stronę internetową parafii, na której znalazły się również informacje na temat naszej działalności.

Kiedy w czerwcu 2009 roku z parafii odszedł ks. Wróbel opiekę nad grupą przejął ks. Juliusz Szyszko.

Obecnie w każdy poniedziałek po Mszy Świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w piątki od godz. 17.3o modlitwy i pieśni do Miłosierdzia Bożego, wypraszając tym samym potrzebne łaski dla świata.

Od Wielkiego Piatku, aż po cały okres wielkanocny modlimy się Nowenną przed świętem Miłosierdzia Bożego.

W święto Bożego Ciała uczestniczymy asystując naszej chorągwi w procesji oraz pomagamy przy budowie ołtarzy.

Jezu ufam Tobie!

GRUPA CZCICIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO LICZY 18 OSÓB. SĄ TO:

• Anna Zaleska
  • Maria Szpiek