26 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu

04 marca 2023r. Odsłon: 1133

Niedziela, 05. marca 2023 r.

1. W okresie Wielkiego Postu jesteśmy szczególnie wzywani do praktyki modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy do zmierzenia się z tymi uczynkami wielkopostnymi. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. W tym roku będzie ona przeznaczona także na wsparcie letniego obozu rekolekcyjnego dla młodzieży. Można też składać produkty żywnościowe do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium.
  2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rozprowadzać świece i baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich zakupu. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działania Caritas, wspierające osoby potrzebujące.
  3. Dziś także, po każdej Mszy świętej, zbieramy ofiary do puszek, by w ten sposób przyjść z pomocą Ukraińcom, narodowi doświadczanemu klęską wojny już od ponad roku. Bóg zapłać Wszystkim, którzy włączą się we wspomniane dzieła.
  4. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Zapraszamy także na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątek o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową i w niedzielę o godz. 17.00 na Gorzkie Żale.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Składamy także serdeczne podziękowanie Bóg zapłać Wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej parafii.