Dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
23 października 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela w ciągu Roku

ponad 2 tygodnie temu, 2024-10-05 Odsłon: 481

Niedziela, 6 października 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy świętej, zbieramy ofiary do puszek, przeznaczone na wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Bóg zapłać Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć te działania. Chcemy też poinformować, że w zeszłym tygodniu na hospicja zebraliśmy sumę 5.381 zł. Bóg zapłać.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. W miesiącu październiku codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dzieci, na ich modlitwę różańcem, zapraszamy w środę i w piątek o godz. 17.00.
  4. Przypominamy, że w dzisiejszą niedzielę, o godz. 19.00, odbędzie się w naszym kościele rekrutacja do programu formacyjnego Postcresima. Przypominamy, że ten program chce pomóc młodym ludziom w osobistym spotkaniu z Jezusem i w odkryciu Kościoła. Przez pierwsze dwa lata jest też formą przygotowania do bierzmowania. Dlatego do udziału w tej rekrutacji zapraszamy młodzież z klas VII z rodzicami, która w bieżącym roku szkolnym chce rozpocząć w naszej parafii przygotowanie do bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski. Podczas tego dnia odbędzie się zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która już od ponad dwudziestu lat jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Kwesta przeznaczona jest na stypendia dla około 2000 uczniów i studentów.
  6. Także w przyszłą niedzielę Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wykładowców, pracowników Wyższych Uczelni, duszpasterzy, studentów i absolwentów na Mszę świętą inaugurującą nowy Rok Akademicki 2024/2025, która odbędzie się o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Mszy świętej będzie przewodniczył bp Henryk Wejman.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Wszystkim Dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.