Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła

24 września 2022r. Odsłon: 725

Niedziela, 25. września 2022 r.

1. Dziś, po każdej Mszy świętej, zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie działań hospicjów działających w naszej archidiecezji, czyli Hospicjum św. Jana Ewangelisty, Hospicjum Domowego pw. św. Faustyny w Świnoujściu i Hospicjum „Róża” przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Bóg zapłać Wszystkim, którzy zechcą złożyć ofiary na ten cel, a będą one przeznaczone na zakup koncentratorów tlenu.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii cykl katechez dla dorosłych i młodzieży. Wewnętrzną, głęboką potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. Potrzebujemy go w każdym czasie, a szczególnie teraz, doświadczając kruchości pokoju między narodami. Dlatego zapraszamy do słuchania Słowa Bożego. Wtedy właśnie przychodzi Duch Święty, Pocieszyciel, dając nam pewność, że Bóg jest Miłością i jest z nami. W tym tygodniu katechezy będą głoszone we wtorek i czwartek o godz. 19.00.
  3. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. W sobotę rozpocznie się miesiąc październik, w którym szczególną cześć oddajemy Matce Bożej Różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe, w miesiącu październiku, zapraszamy codziennie o godz. 17.30. W sobotę nabożeństwo różańcowe poprzedzi nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpocznie się o godz. 17.15.
  5. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Bóg zapłać także wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.