Dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
23 października 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXV Niedziela w ciągu Roku

21 września Odsłon: 799

Niedziela, 22 września 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy świętej, w duchu solidarności z dotkniętymi dramatem powodzi z południowo-zachodniej części Polski, zbieramy ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc poszkodowanym tym kataklizmem. Bóg zapłać za zrozumienie i akt solidarności z potrzebującymi pomocy.
  2. Zapowiedziana zaś na dziś zbiórka na wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, zostanie przeprowadzona w pierwszą niedzielę października. Przypominamy też, że w przyszłą niedzielę, modląc się za chorych i tych, którzy im towarzyszą w chorobie, będziemy zbierać ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie działań hospicjów, działających na terenie naszej Archidiecezji. Bóg zapłać Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć te cele.
  3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. Wszystkim Dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.