26 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła

10 września 2022r. Odsłon: 801

Niedziela, 11. września 2022 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłaćwszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom naszej parafii. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. W środę będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zarazem Dzień Modlitwy za Ukrainę. W tym dniu jesteśmy zaproszeni na centralne nabożeństwo do Archikatedry. Modlitwa rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00. Po niej nastąpi Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża oraz uczczenia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa ta będzie stanowić IV Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.
  4. Rodziców dzieci podejmujących przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej a młodzież do bierzmowania w naszej parafii prosimy o pobranie deklaracji od ks. Tomasza a następnie zwrotne złożenie ich ks. Tomaszowi. W kontekście bierzmowania przypominamy, że młodzież odbywa dwuletni okres przygotowania i zapraszamy do jego podjęcia młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej.
  5. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie kształcą się nasi klerycy. Już teraz dziękujemy Ofiarodawcom, którzy zechcą wesprzeć te działania.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny