Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła

03 września 2022r. Odsłon: 833

Niedziela, 4. września 2022 r.

1. Dziś, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę adorację, która potrwa do poniedziałkowej wieczornej Mszy świętej.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. W sobotę dzieci z rodzicami są zaproszeni do udziału w IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, gdzie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Henryk Wejman, a przesłanie do dzieci skieruje bp Virgilio Antunes, biskup Coimbry w Portugalii. Po Mszy świętej będzie miało miejsce wspólne, radosne śpiewanie, zabawa i poczęstunek, a o godz. 15.00 modlitwa różańcowa. Natomiast w przyszłą niedzielę Sanktuarium Dzieci Fatimskich będzie obchodzić 5. rocznicę konsekracji. Z tej okazji wszyscy czciciele Matki Bożej i Dzieci Fatimskich są zaproszeni najpierw o godz. 12.00 na nabożeństwo różańcowe, a o godz. 13.00 na uroczystą Msza świętą pod przewodnictwem bp. Virgilio Antunesa z Portugalii.
  4. Wychodząc naprzeciw prośbie rodziców dzieci, informujemy, że od przyszłej niedzieli Msza święta dla dzieci będzie sprawowana w niedzielę o godz. 11:30. Z kolei Mszą świętą chrzcielną będzie Msza święta niedzielna o godz. 13:00.
  5. Rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania w naszej parafii prosimy o pobranie deklaracji od ks. Tomasza. W kontekście bierzmowania przypominamy, że młodzież odbywa dwuletni okres przygotowania i zapraszamy do jego podjęcia młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  7. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.