Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2022r. Odsłon: 965

Niedziela, 28. sierpnia 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę są wśród nas Arkadiusz i Marzena Majka, małżeństwo z naszej I wspólnoty neokatechumenalnej, którzy jako rodzina w misji ewangelizują w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny. Ich powołanie zrodziło się w tej parafii i wszędzie, gdzie stają, są częścią nas. Dlatego dziś dzielą się z nami swym doświadczeniem i proszą o pomoc. W ich imieniu serdecznie dziękuję za wsparcie, zarówno modlitewne jak i pieniężne, zbierane do puszek po każdej Mszy świętej.
  2. Dziś jest także z nami pani Anna Borecka, która jutro (w poniedziałek) o godz. 9.30 i 12.00 w salce parafialnej oferuje nam badania parametrów stanu zdrowia m.in. na osteoporozę, napięcia mięśniowego, mineralizacji kości, prawidłowy poziom wody i tkanki tłuszczowej. Zainteresowani wszelkie informacje na temat badań mogą uzyskać przed wejściem do kościoła.
  3. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli wracamy do zwyczajnego sprawowania Mszy świętych niedzielnych, czyli powraca Msza święta o godz. 13.00.
  4. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa, które odbędą się w czwartek i piątek o godz. 17.30, a w sobotę o 17.00.
  6. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji, w przyszłą niedzielę, zapraszamy dzieci o godz. 13.00 a młodzież o godz. 18.00 do modlitwy o potrzebne łaski na ten nowy rok nauki. Na Mszy świętej o godz. 13.00 poświęcimy też przybory szkolne. Od przyszłej niedzieli będziemy również rozdawać deklaracje z prośbą o ich wypełnienie przez rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania w naszej parafii.
  7. Ponadto w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę adorację, która potrwa do poniedziałkowej wieczornej Mszy świętej.
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  9. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.