Ogłoszenia duszpasterskie - XII Niedziela Zwykła

18 czerwca 2022r. Odsłon: 1658

Niedziela, 19. czerwca 2022 r.

1. Dziś, po każdej Mszy świętej, zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie działań edukacyjnych prowadzonych przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć ten cel, składamy podziękowania Bóg zapłać. Przypominamy też, że za tydzień będziemy wspierać działania Caritas naszej Archidiecezji.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
  3. Do czwartku włącznie zapraszamy także na procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy, podczas Mszy świętej wieczornej, poświęcimy wianki uplecione z kwiatów i ziół leczniczych jako symbol Bożych darów, którymi jesteśmy hojnie obdarowywani.
  4. W czwartek przypada uroczystość odpustowa w bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, połączona w tym roku z Jubileuszem 100. rocznicy nadania temu kościołowi tytułu i godności Matki Kościołów Pomorza Zachodniego przez papieża Piusa XI. W tym dniu o godz. 18.00 uroczystą Mszę świętą odpustową, inaugurującą Jubileusz 100-lecia, będzie sprawował Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
  5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na ten dzień mamy dwa zaproszenia. Jesteśmy zaproszeni do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Te uroczystości rozpoczną się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli o godz. 17:30, po których wyruszy procesja eucharystyczna do Sanktuarium NSPJ, gdzie o godz. 19:00 będzie sprawowana uroczysta Msza święta odpustowa. Po niej nastąpi akt oddania kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina. Ponadto jesteśmy zaproszeni do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Chrystusa Króla w Chojnie. Program tych uroczystości przewiduje o godz. 18.00 uroczystą Mszę święta; o godz. 19.30 nabożeństwo przebłagalne do Najświętszego Serca Pana Jezusa za grzechy Narodu polskiego; o 20.20 modlitwę Różańcową o Boże Miłosierdzie i wypełnienie się woli Bożej względem Ojczyzny i Polaków; a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz uznania Jezusa za jedynego Króla i Pana. Kto w duchu wiary chciałby dokonać wspomnianych aktów, może je także uczynić osobiście, pobierając ich treść ze strony internetowej naszej parafii.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  7. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.