Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu

25 marca 2023r. Odsłon: 1586

Niedziela, 26. marca 2023 r.

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas ks. Cezary Korzec, profesor Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Otoczmy rekolekcjonistę i nas samych modlitwą, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy świętej niedzielnej, a od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 9.00 i 18.00 (nie będzie w tym czasie Mszy świętych o godz. 7.00). Do spowiedzi świętej zapraszamy na półgodziny przed Mszą świętą poranną i od godz. 17.00 wieczorem.
  2. W okresie Wielkiego Postu jesteśmy wzywani do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy do zmierzenia się z tymi uczynkami wielkopostnymi. Dlatego od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 zapraszamy na modlitwę jutrznią do sali zwanej wieczernikiem. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. W tym roku będzie ona przeznaczona także na wsparcie letniego obozu rekolekcyjnego dla młodzieży. Można też składać produkty żywnościowe do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium.
  3. Ponadto w końcu kościoła rozprowadzamy świece na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich zakupu. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działania Caritas, wspierające osoby potrzebujące.
  4. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Zapraszamy także na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątek o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową i w niedzielę o godz. 17.00 na Gorzkie Żale.
  5. Również w piątek jesteśmy zaproszeni do udziału w Akademickiej Drodze Krzyżowej w intencji naszej Ojczyzny. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00 na Placu Lotników i zakończy przy Figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
  6. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę palmową, której liturgia upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Zachęcamy do przygotowania palm i przyniesienia ich do kościoła. Błogosławić je będziemy na każdej Mszy świętej. Natomiast uroczystą Mszę świętą, z procesją z palmami, sprawować będziemy o godz. 13.00.
  7. W związku z rozpoczynającym się Wielkim Tygodniem, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. W przyszłą niedzielę przypada także 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji odbędzie się w Szczecinie Marsz Papieski. Rozpocznie się Mszą świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00. Po niej Marsz wyruszy do Figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, gdzie zakończy się wspólną modlitwą.
  9. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Ponadto polecamy wydanie Gościa Extra poświęconego relikwiom męki Pańskiej w cenie 14 zł.
  10. Serdeczne podziękowanie Bóg zapłać składamy też Wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej parafii.