XI Tydzień zwykły
16 czerwca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ponad 2 tygodnie temu, 2024-05-18 Odsłon: 539

Niedziela, 19 maja 2024 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzień Pięćdziesiątnicy, kiedy to Kościół, obdarowany Duchem Świętym, rozpoczyna swą misję ewangelizacyjną, przepowiadając Dobrą Nowinę o zbawieniu wszystkim narodom. Do kontynuowania tego dzieła zaproszeni jesteśmy wszyscy – duchowni, osoby życia konsekrowanego i świeccy.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, a zarazem Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, patronki naszej Archidiecezji. Przypominamy, że z tego tytułu jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy w katedrze szczecińskiej podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
  3. W miesiącu maju, w którym to wierni Kościoła katolickiego oddają szczególną cześć Najświętszej Maryi Pannie, zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  5. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w koncercie Portrety Maryi w muzyce z okazji Dnia Matki, w sobotę po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00 Usłyszymy między innymi słowa Pozdrowienia Anielskiego, ujęte w piękne dźwięki przez wielu kompozytorów różnych epok. Po koncercie będzie wystawiony koszyczek, do którego będzie można złożyć ofiarę, jako swoją cegiełkę, w ramach podziękowania artystom.
  6. W dniach 27-30 września br. chcemy się udać się na Jasną Górę, na pielgrzymkę archidiecezjalną, odwiedzając przy tym Ziemię Sandomierską. Ponadto w dniach 22-29 czerwca br. organizujemy kolonię w Ziemi Kłodzkiej dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu znajdującego się w przedsionku Kościoła.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.