Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
2 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu

09 marca Odsłon: 398

Niedziela, 10 marca 2024 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. Zachęcamy do zmierzenia się z uczynkami wielkopostnymi: modlitwą, postem i jałmużną. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 zapraszamy na modlitwę jutrznią do sali zwanej wieczernikiem. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. Do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium, można składać produkty żywnościowe. W zakrystii dostępne są także torby miłosierdzia. W końcu kościoła zaś rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich zakupu. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działania Caritas, wspierające osoby potrzebujące.
  3. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Ponadto w niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale, a w piątek o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową.
  4. W piątek przypada 7. rocznica śmierci ks. prałata Zdzisława Garbicza. Za naszego wieloletniego proboszcza będziemy się modlić podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas o. Andrzej Morka, dominikanin. Otoczmy rekolekcjonistę i nas samych modlitwą, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas.
  6. Przypominamy, że Parafia Najświętszego Zbawiciela w Szczecinie organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej w sobotę, 23 marca. Koszt wyjazdu 80 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych na wyjazd zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18.30 w kościele przy ul. Słowackiego.
  7. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczącego KEP, zaprasza wszystkich Polaków do modlitwy za Ojczyznę w ramach nowenny w dniach 16-24 marca w intencji zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. W naszej parafii modlitwę będziemy prowadzili na zakończenie adoracji, Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali, a w sobotę po Mszy świętej wieczornej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz specjalny Magazyn Gościa Niedzielnego dedykowany historii Kościoła.