Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2023r. Odsłon: 1345

Niedziela, 19. marca 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na wsparcie misjonarzy, prowadzone przez Dzieło Pomocy Ad Gentes. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  2. W okresie Wielkiego Postu jesteśmy wzywani do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy do zmierzenia się z tymi uczynkami wielkopostnymi. Dlatego od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 zapraszamy na modlitwę jutrznią do sali zwanej wieczernikiem. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. W tym roku będzie ona przeznaczona także na wsparcie letniego obozu rekolekcyjnego dla młodzieży. Można też składać produkty żywnościowe do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium.
  3. Ponadto w końcu kościoła rozprowadzamy świece na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich zakupu. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działania Caritas, wspierające osoby potrzebujące.
  4. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Zapraszamy także na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątek o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową i w niedzielę o godz. 17.00 na Gorzkie Żale.
  5. Z dzisiejszej niedzieli na poniedziałek przeniesiona jest uroczystość św. Józefa. W sobotę zaś będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest także Dniem Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z tej okazji w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie w sobotę o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kto chce włączyć się w dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych przez podjęcie duchowej adopcji jest zapraszany na tę Mszę świętą. W naszym kościele w uroczystości św. Józefa i Zwiastowania Pańskiego będziemy sprawować dodatkową Mszę świętą o godz. 9.00.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas ks. Cezary Korzec, profesor Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Otoczmy rekolekcjonistę i nas samych modlitwą, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Składamy także serdeczne podziękowanie Bóg zapłać Wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej parafii.