Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna
Dzisiaj 12:15
Odsłon: 40
Niedziela, 26 kwietnia 2026 r.
- Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. W tym pomaga słuchanie Słowa Bożego, bo właśnie wtedy przychodzi Duch Święty, Pocieszyciel, dając nam pewność, że Bóg jest Miłością i jest z nami. Na katechezy zapraszamy we wtorek i w czwartek o godz. 19.00.
- Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
- W poniedziałek przypada 5. rocznicę śmierci bp. Jana Gałeckiego, w środę 19. rocznica śmierci abp. Kazimierza Majdańskiego, a w piątek 16. rocznica śmierci abp. Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach jesteśmy zaproszeni do bazyliki archikatedralnej na godz. 18.00, gdzie będą̨ sprawowane Msze święte w intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji.
- W piątek rozpocznie się maj, miesiąc, w którym oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe będziemy sprawować codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem najbliższej soboty, kiedy to nabożeństwo majowe będzie połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim i rozpocznie się o godz. 17.00. Z kolei nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie połączone z nabożeństwem majowym. Informujemy też, że Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński na dzień 1 maja br. udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim diecezjanom i przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji, prosząc korzystających z dyspensy o modlitwę w intencji Ojczyzny.
- W sobotę przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele będziemy sprawować o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00.
- Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
- Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.