Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna

07 maja 2022r. Odsłon: 1955

Niedziela, 08. maja 2022 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. Dziś także, po dwuletniej przerwie, odbędzie się kolejny Marsz dla Życia, który przejdzie ulicami Szczecina pod hasłem WYBIERZ ŻYCIE. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach. Po Marszu w bazylice katedralnej będzie sprawowana Eucharystia, połączona z przyjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.
  3. Trwamy w miesiącu maju, w którym wierni Kościoła katolickiego oddają cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe sprawujemy codziennie o godz. 17.30.
  4. Ponadto od poniedziałku do piątku, w godz. 17.00-18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  5. W sobotę, w dwóch grupach, tj. o godz. 10.00 i 12.00, dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Otoczmy je naszą modlitwą, aby to pierwsze pełne uczestnictwo w Eucharystii umocniło w nich doświadczenie miłości Boga.
  6. Z kolei w przyszłą niedzielę, na Mszy świętej o godz. 11.30, I Wspólnota Neokatechumenalna naszej parafii, dziękując za dar odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych podczas tegorocznej Wigilii Paschalnej, sprawowanej pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi w bazylice katedralnej w Szczecinie, będzie dzielić się doświadczeniem z tego wydarzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.