Święto św. Marka, ewangelisty
25 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2023r. Odsłon: 1317

Niedziela, 12. marca 2023 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. W okresie Wielkiego Postu jesteśmy szczególnie wzywani do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy do zmierzenia się z tymi uczynkami wielkopostnymi. Dlatego od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 zapraszamy na modlitwę jutrznią do sali zwanej wieczernikiem. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. W tym roku będzie ona przeznaczona także na wsparcie letniego obozu rekolekcyjnego dla młodzieży. Można też składać produkty żywnościowe do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium.
  3. Ponadto w końcu kościoła rozprowadzamy świece i baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich zakupu. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działania Caritas, wspierające osoby potrzebujące.
  4. Z kolei w przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na wsparcie misjonarzy, prowadzone przez Dzieło Pomocy Ad Gentes. Już dzisiaj dziękujemy tym, którzy to uczynią.
  5. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Zapraszamy także na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątek o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową i w niedzielę o godz. 17.00 na Gorzkie Żale.
  6. W środę przypada 6. rocznica śmierci ks. prałata Zdzisława Garbicza. Za naszego wieloletniego proboszcza będziemy się modlić podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  7. Natomiast w sobotę o godz. 19.00 wystąpi w naszym kościele chór Cantores Osoviensis Mater Dolorosa ze Szczecina Osowa i przedstawi koncert pt: VIA CRUCIS – Droga Krzyżowa – w muzyce. Podczas tego koncertu usłyszymy utwory wokalne, chóralne i organowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.