loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu

17 lutego Odsłon: 764

Niedziela, 18 lutego 2024 r.

  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W tym czasie jesteśmy szczególnie wzywani do modlitwy, postu i jałmużny. Tradycja Kościoła uczy, że wejście w relacje z Bogiem na modlitwie owocuje podjęciem postu jako pokuty za własne grzechy. Post z kolei umożliwia każdemu praktykowanie jałmużny jako uczynku miłosierdzia wobec bliźniego. Zachęcamy do zmierzenia się z tymi uczynkami wielkopostnymi. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. W tym roku będzie ona przeznaczona także na wsparcie letniego obozu rekolekcyjnego dla młodzieży. Można też składać produkty żywnościowe do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium.
  2. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. 
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. 
  4. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Ad Gentes. Niedziela ta ma na celu podkreślenie, że wszyscy jesteśmy wezwani do wspólnotowego zaangażowania w misje. Hasło tegorocznej Niedzieli Ad Gentes to: W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną. Z tego też tytułu w przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na wsparcie misjonarzy. Już dzisiaj dziękujemy tym, którzy zechcą to uczynić.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz specjalny dodatek Gościa Niedzielnego przybliżający temat Wielkiego Postu.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa