Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2023r. Odsłon: 1188

Niedziela, 26. lutego 2023 r.

1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W tym czasie jesteśmy wzywani szczególnie do modlitwy, postu i jałmużny. Tradycja Kościoła uczy, że wejście w relacje z Bogiem na modlitwie owocuje podjęciem postu jako pokuty za własne grzechy. Post z kolei umożliwia każdemu praktykowanie jałmużny jako uczynku miłosierdzia wobec bliźniego. Zachęcamy do zmierzenia się z tymi uczynkami wielkopostnymi. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. W tym roku będzie ona przeznaczona także na wsparcie letniego obozu rekolekcyjnego dla młodzieży. Można też składać produkty żywnościowe do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium.
  2. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Związane z tymi dniami nabożeństwa za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione przez nas grzechy będą sprawowane w czwartek o godz. 17.30, w piątek po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę o godz. 17.00. Ponadto w sobotę, po wieczornej Mszy świętej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w adorację, która potrwa do niedzielnej wieczornej Mszy świętej.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  5. W miniony piątek minął rok od inwazji Rosji na Ukrainę. W dzisiejszą niedzielę modlimy się o pokój za naszą wschodnią granicą. Za tydzień zaś, po każdej Mszy świętej, jesteśmy zaproszeni, aby ofiary zbieranymi do puszek przyjść z pomocą narodowi doświadczonemu klęską wojny. Bóg zapłać Wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Składamy także serdeczne podziękowanie Bóg zapłać Wszystkim składającym ofiary na potrzeby naszej parafii.