Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu

26 listopada 2022r. Odsłon: 1139

Niedziela, 27. listopada 2022 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Patronką tego czasu jest Maryja, która swoim fiat – niech mi się stanie według słowa Twego – przyjęła Mesjasza. Od Maryi chcemy się uczyć czuwać, by otwierać serca Chrystusowi, gdy przychodzi. Będziemy to czynić na dwa sposoby. Po pierwsze, podczas Mszy świętych zwanych roratnimi, które będziemy sprawować od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00). Dzieci na roraty zapraszamy we wtorki i czwartki. W pozostałe dni słowo będzie skierowane do dorosłych. Innym sposobem czuwania będzie poranna modlitwa Kościoła, na którą zapraszamy do wieczernika od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Ponadto do środy włącznie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo zwane Wypominkami.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione przez nas grzechy będą sprawowane w czwartek i piątek o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do poniedziałkowej Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do włączenia się w tę adorację.
  5. Zwyczajem lat poprzednich w okresie Adwentu rozprowadzamy świece Caritas. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w to dzieło. W zakrystii zaś dostępne są pobłogosławione opłatki.
  6. Od dzisiejszej niedzieli zbieramy w zakrystii adresy parafian, którzy życzą sobie, abyśmy w okresie bożonarodzeniowym odwiedzili ich domy z modlitwą i błogosławieństwem. Zgodnie z otrzymanymi zaproszeniami będziemy później ogłaszać, w którym dniu odwiedzimy parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny
  8. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.