Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy

14 czerwca 2014r. Odsłon: 2287

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek (16 czerwca) kolejna katecheza dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.45.

3. W tym tygodniu w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczysta Eucharystia odpustowa sprawowana będzie, w czwartek (19 czerwca) o godz. 13.oo. Po Mszy Świętej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii. Tego dnia istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.

Prosimy, aby na trasie procesji ołtarze przygotowali:

• Legion Maryi i Bractwo Eucharystyczne – ołtarz I
  • Wspólnoty Neokatechumenalne – ołtarz II
  • Czciciele Bożego Miłosierdzia – ołtarz III
  1. Próba dla dzieci chętnych do sypania kwiatków podczas procesji odbędzie się we wtorek (17 czerwca), o godz. 18.45.
  2. Spotkanie modlitewne dla klas III, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w piątek (20 czerwca), o godz. 18.45. Spotkanie będzie miało miejsce w kaplicy.
  3. Nabożeństwa czerwcowe, codziennie o godz. 17.3o.
  4. W następnym tygodniu uroczystą Eucharystię, o godz. 10.oo, odprawi ks. Janusz Posadzy. Będziemy tego dnia świętowali 25. rocznicę przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa przez Dostojnego Jubilata. Polecamy ks. Janusza pamięci modlitewnej.
  5. Zachęcamy do odwiedzania naszej parafialnej biblioteki, czynna jest ona w każdą niedzielę w godz. 10.30-13.oo. Polecamy prasę katolicką, w sprzedaży tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Wszystkim Parafianom, szczególnie Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.