Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie na czas Wielkiego Tygodnia

24 marca 2013r. Odsłon: 1602
  1. Przed nami najważniejszy tydzień roku - Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie po chrześcijańsku. Niechaj nie pochłonie nas bez reszty przedświąteczna krzątanina. Znajdźmy czas na rozważanie męki Zbawiciela.
  2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina nam uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dziękujemy pani Marii za przygotowanie i sprzedaż palm. Dziś także rozpocznie się kiermasz wielkanocny, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele misyjne.
  3. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali, o godz. 17.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła, do puszek będzie można złożyć datki na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. Triduum Sacrum to trzy najważniejsze dni powszednie roku.
  • Wielki Czwartek - ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa, w tym dniu nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 7.oo, zapraszamy natomiast na Msze Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00 i po Mszy Św. Adoracja NS w ciemnicy do godz. 22.00. W tym dniu kandydaci na ministrantów zostaną uroczyście włączeni do służby liturgicznej ołtarza.
  • Wielki Piątek - niezwykły dzień, dzień wielkiego smutku i żałoby. Jedyny w naszej liturgii w którym nie sprawuje się Eucharystii. Centrum liturgii to adoracja krzyża Chrystusa. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.00 ulicami naszej parafii, a o godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja NS od godz. 8.00 do godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 10.00 i od godz. 17.00 oraz po Liturgii. W piątek rozpoczynamy nowennę ku czci Święta Bożego Miłosierdzia
  • Wielka Sobota - to dzień nadziei i adoracji Chrystusa w Grobie od godz. 9.00 - 16.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny. Wigilia Paschalna o godz. 19.00 na rozpoczęcie gromadzimy się przed kościołem, przynosimy świece zadbajmy aby były one zaopatrzone w osłonki przed kapiącym woskiem. Przed liturgią możliwość zakupienia świec niekapiących. Okazja do spowiedzi od godz. 9.00 do 16.00 i od godz. 19.00 do 20.00.

6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego adoracja NS od godz. 5.30. Procesja Rezurekcyjna i Msza Św.      Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00, pozostałe Msze Św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Tego dnia następuje zmiana czasu z zimowego na letni. wskazówki zegarów przesuwamy z godz. 2.oo na 3.oo.
W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego.

7. Szczegółowy plan Triduum Paschalnego na tablicach ogłoszeń, można go również zabrać do domów, jest wyłożony na stoliku znajdującym się przy wyjściu z kościoła, a także umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

8.      Parafialny zespół Caritas rozprowadza chlebki wielkanocne, świece oraz kartki świąteczne. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla ubogich za wszelką życzliwość i otwarte serca składamy serdeczne Bóg zapłać. Przed ołtarzem do kosza można składać dary dla ubogich.

9. Zachęcamy do zgłaszania imion zmarłych w intencji których sprawowana będzie Msza Gregoriańska zbiorowa. Rozpocznie się ona od 2 kwietnia.

10.W zakrystii można nabyć tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i kartki świąteczne.

11.  Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.