dodano: 2013-03-24 11:04:34 odsłon: 1606

Ogłoszenia duszpasterskie na czas Wielkiego Tygodnia

1. Przed nami najważniejszy tydzień roku - Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie po chrześcijańsku. Niechaj nie pochłonie nas bez reszty przedświąteczna krzątanina. Znajdźmy czas na rozważanie męki Zbawiciela.
  2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina nam uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dziękujemy pani Marii za przygotowanie i sprzedaż palm. Dziś także rozpocznie się kiermasz wielkanocny, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele misyjne.
  3. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali, o godz. 17.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła, do puszek będzie można złożyć datki na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. Triduum Sacrum to trzy najważniejsze dni powszednie roku.

6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego adoracja NS od godz. 5.30. Procesja Rezurekcyjna i Msza Św.      Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00, pozostałe Msze Św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Tego dnia następuje zmiana czasu z zimowego na letni. wskazówki zegarów przesuwamy z godz. 2.oo na 3.oo.
W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego.

7. Szczegółowy plan Triduum Paschalnego na tablicach ogłoszeń, można go również zabrać do domów, jest wyłożony na stoliku znajdującym się przy wyjściu z kościoła, a także umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

8.      Parafialny zespół Caritas rozprowadza chlebki wielkanocne, świece oraz kartki świąteczne. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek dla ubogich za wszelką życzliwość i otwarte serca składamy serdeczne Bóg zapłać. Przed ołtarzem do kosza można składać dary dla ubogich.

9. Zachęcamy do zgłaszania imion zmarłych w intencji których sprawowana będzie Msza Gregoriańska zbiorowa. Rozpocznie się ona od 2 kwietnia.

10.W zakrystii można nabyć tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i kartki świąteczne.

11.  Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

24 marca 2013r. 1606