Triduum Paschalne

LEGION MARYI w "BOŻYM CIELE"

22 grudnia 2021r. Odsłon: 1074

Legion Maryi jest stowarzyszeniem i wspólnotą ludzi świeckich, których celem jest: głoszenie chwały Bożej, wspieranie Kościoła na polu ewangelizacyjnym i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę i pracę apostolską w duchu zawierzenia i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny.

Duch Legionu to ten sam duch jaki ożywiał Maryję. Jest to duch pełnienia woli Bożej, wielkiej pokory, troskliwości i pełnej poświęcenia miłości, a zwłaszcza Jej mężnej i niewzruszonej wiary.
Legion Maryi wziął swą nazwę od legionów rzymskich, gdyż ma być – tak jak one – niepokonaną armią Najświętszej Maryi Panny, której sukcesy będą w dużym stopniu zależały od niezłomnego ducha legionistów. Legioniści Maryi pragną pomagać Jej w doprowadzeniu wszystkich ludzi do Jezusa Chrystusa. Są duchową armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję. To zadanie, Legion Maryi pełni od 1921 roku, to jest od czasu założenia go przez Sługę Bożego Franciszka Duffa (Irlandczyka).
Wieloletni opiekun Legionu Maryi w Polsce - Bp. Roman Marcinkowski - zauważył, że są w ojczystym domu tacy, którzy żyją na co dzień w dystansie do Boga, jakby On był nieobecny i nie posiadał żadnego wpływu na ludzkie życie, a nawet przeszkadzał stając na drodze ich szczęścia, rozumianego jedynie w kategoriach czysto ludzkich i ograniczonych do ziemskiego wymiaru. Dlatego Legioniści Maryi – Jej czciciele, uczniowie Jezusa – mają obowiązek zmieniać świat, by był bardziej ludzki, bardziej Boży i by stawał się świątynią Bożej chwały. Aby to uczynić, Legioniści winni najpierw sami żyć uczciwie, po Bożemu i nieustannie formować swoje życie we wspólnocie.

Opiekunem Legionu Maryi w naszej parafii jest ks. Edward. Każdego i każdą, kto chciałby - jako duchowy legionista - niezłomnie pomagać Maryi w doprowadzeniu wszystkich ludzi do Jezusa, ZAPRASZAMY na spotkania formacyjne w każdyPONIEDZIAŁEK po Mszy św. wieczornej do salki na plebanii. Jeżeli nie jesteś pewien czy ta wspólnota jest dla Ciebie - po prostu PRZYJDŹ jeden raz na spotkanie. Jeśli nie przyjdziesz, nigdy się tego nie dowiesz :-)

ZAPRASZAM - ks. Edward

Błogosławieństwo Apostolskie Jana Pawła II
dla Legionu Maryi

Wasze właściwe powołanie jako ludzi świeckich, powołanie do bycia zaczynem pośród Ludu Bożego, które jest zarazem chrześcijańską inspiracją do działania we współczesnym świecie oraz powołanie do przybliżania kapłana ludziom, należy do zasadniczych zadań Kościoła.
Wasz Legion należy do tych ruchów, które czują się osobiście powołane do szerzenia i rozniecania tej wiary poprzez rozwój lub odnowę pobożności maryjnej. Dzięki wypełnianiu tego powołania Legion zawsze będzie gotowy czynić wszystko co możliwe, aby poprzez miłość do Matki, Syn – Droga, Prawda i Życie każdego człowieka - był bardziej znany i kochany.

W tym duchu wiary i miłości udzielam Wam z serca (mego) Apostolskiego błogosławieństwa

Watykan, dnia 30 października 1982 r.