Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada 2022r. Odsłon: 874

Niedziela, 13. listopada 2022 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy też VI Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna – Torba Miłosierdzia”. Papierowe torby, specjalnie przygotowane na tę okazję, są rozdawane po Mszach świętych w zakrystii. Kto weźmie taką torbę, jest proszony, aby wypełnił ją produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi, a bezpośrednio przekazał potrzebującym. Kto jednak nie wie, komu przekazać taką torbę, może przynieść ją do zakrystii.
  3. Również w dzisiejszą niedzielę Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Konferencja Episkopatu Polski organizują XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomoc zostanie skierowana do chrześcijan żyjących w dotkniętej wojną Ukrainie. W tym celu po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek. Bóg zapłać Wszystkim, którzy włączą się we wspomniane inicjatywy.
  4. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Ponadto codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo zwane Wypominkami.
  5. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.