Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
1 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła

04 listopada 2023r. Odsłon: 1394

Niedziela, 5 listopada 2023 r.

1. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. Pewność tej miłości rodzi w naszych sercach Duch Święty, gdy słuchamy przepowiadania Dobrej Nowiny. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na katechezy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Natomiast codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę za naszych Zmarłych zwaną Wypominkami.
  3. W sobotę będziemy przeżywać 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji jesteśmy zaproszeni do udziału w Mszy świętej w intencji Ojczyzny, której będzie przewodniczył abp Andrzej Dzięga w bazylice archikatedralnej o godz. 10.00. W naszym kościele w intencji Ojczyzny będziemy modlić się także w czasie dodatkowej Mszy świętej o godz. 9.00.
  4. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Konferencja Episkopatu Polski organizują XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i wsparciem zostaną otoczeni chrześcijanie żyjący na Bliskim Wschodzie, a szczególnie ofiary trzęsienia ziemi w Syrii i chrześcijanie dotknięci rosnącą dyskryminacją w Ziemi Świętej. Dlatego też w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary do puszek. Już teraz dziękujemy Wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  5. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony tajemnicy Maryi.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.