Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
1 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła

28 października 2023r. Odsłon: 1525

Niedziela, 29 października 2023 r.

1. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. O tym, że Bóg jest Miłością świadczy Duch Święty, gdy słuchamy Słowa Bożego, a szczególnie kerygmatu. W tym tygodniu będzie głoszony kerygmat, „serce” przepowiadania chrześcijańskiego, który z jednej strony przekonuje, że jesteśmy grzesznikami, a z drugiej ogłasza prawdę, że Bóg kocha grzesznika i tego, kto tę prawdę przyjmie, obdarza nowym życiem. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na te katechezy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, a dzieci na ich modlitwę różańcem w poniedziałek o godz. 17.00. Natomiast w pozostałe dni tego tygodnia o godz. 17.30 będziemy się modlić za naszych Zmarłych w ramach nabożeństwa zwanego Wypominkami
  3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte w naszym kościele będą sprawowane jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00. Natomiast w czwartek, w Dzień Zaduszny, będzie sprawowana dodatkowa Msza święta o godz. 9.00.
  4. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada każdego dnia możemy uzyskać dar odpustu zupełnego dla wybranego zmarłego, gdy pobożnie (czyli z modlitwą za zmarłych) nawiedzimy cmentarz i spełnimy następujące warunki: 1. Wzbudzimy w sobie intencję otrzymania odpustu. 2. Będziemy w stanie łaski uświęcającej. 3. Będziemy wolni od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. 4. Przyjmiemy w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowimy naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu. Pod tymi samymi warunkami w Dniu Zadusznym do uzyskania odpustu wystarczy pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy.
  5. W tym tygodniu będziemy także przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek i piątek modlitwy za powołanych oraz wynagradzające Sercu Pana Jezusa będą połączone z modlitwą za zmarłych, sprawowaną w tych dniach o godz. 17.30. W sobotę zaś zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00.
  6. W sobotę także, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do niedzielnej Mszy świętej wieczornej.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony tajemnicy Maryi.
  8. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.