Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła

08 października 2022r. Odsłon: 727

Niedziela, 09. października 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę są wśród nas Alumni Misyjnego Seminarium Redemptoris Mater z Warszawy. Modląc się z nami, dzielą się swym doświadczeniem, a po każdej Mszy świętej zbierają ofiary na wsparcie ich seminarium. Bóg zapłać Wszystkim, którzy zechcą przyjść im z pomocą.
  2. Dzisiejsza niedziela to także druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  3. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Wewnętrzną, głęboką potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga, który jest mu bliski w jego słabości, grzechu. O tym przekonuje nas Duch Święty, gdy słuchamy Słowa Bożego, a szczególnie kerygmatu. W tym tygodniu będzie głoszony właśnie kerygmat, „serce” przepowiadania chrześcijańskiego, który przyjęty obdarza słuchającego nowym życiem. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na te katechezy we wtorek i czwartek o godz. 19.00.
  4. Trwa również miesiąc październik, czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie o godz. 17.30. Dzieci zaś na ich modlitwę różańcem zapraszamy we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00.
  5. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy zaś na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask prawdy. Podczas tego dnia odbędzie się zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która już od ponad dwudziestu lat jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Kwesta przeznaczona jest na stypendia dla około 2000 uczniów i studentów.
  7. Także w przyszłą niedzielę jesteśmy zaproszeni do udziału we Mszy świętej w intencji śp. Abp. Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, z okazji przypadającej w tym dniu trzynastej rocznicy jego śmierci. Msza święta będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00.
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny