loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła

30 września 2023r. Odsłon: 1754

Niedziela, 1 października 2023 r.

  1. Październik to czas, w którym szczególną cześć oddajemy Matce Bożej Różańcowej. W tym tygodniu na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem soboty, kiedy to nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim i rozpocznie się o godz. 17.00
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. W środę, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego. Zapraszamy do włączenia się w tę adorację, która potrwa do czwartkowej wieczornej Mszy świętej.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek i piątek, podczas nabożeństwa różańcowego, będziemy modlić się za powołanych oraz o nowe, liczne i święte powołania, szczególnie spośród naszej parafii, a także wynagradzać za popełnione przez nas grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę nabożeństwo rozpocznie się zaś o godz. 17.00.
  5. W sobotę, we wspomnienie NMP Różańcowej, jesteśmy zaproszeni do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Inicjatywie „Różaniec do Granic”, czyli w modlitwie różańcowej na granicach naszej Ojczyzny. Wierni z naszej parafii zaproszeni są do włączenia się w tę modlitwę w parafii pw. MB Królowej Świata w Dobrej. Chętni proszeni są o zgromadzenie się w kościele Ojców Franciszkanów o godz. 14.00, skąd zostaną poprowadzeni na miejsce przy słupku granicznym nr 817, gdzie o godz. 15.00 zostanie odmówiony różaniec.
  6. Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych, która przyjęła już bierzmowanie do kontynuowania formacji. Jej celem jest poszerzenie nauczania religii w szkole o doświadczenie wiary przeżywanej we wspólnocie. W grupie będziemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące młodych pytania i wspólnie spędzać czas. Spotkania będą odbywały się co dwa tygodnie. Pierwsze z nich w sobotę, 7 października br., o 18.00.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Wszystkim Dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa