loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2023r. Odsłon: 1756

Niedziela, 22 października 2023 r.

  1. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. W tym pomaga słuchanie Słowa Bożego, bo właśnie wtedy przychodzi Duch Święty, Pocieszyciel, dając nam pewność, że Bóg jest Miłością i jest z nami. Na katechezy zapraszamy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a dzieci na ich modlitwę różańcem w poniedziałek i w środę o godz. 17.00.
  4. Przed nami miesiąc listopad, podczas którego w specjalnym nabożeństwie Wypominek prosić będziemy o miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych. Karty wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, rozłożone są na stole przy wyjściu z kościoła. Koperty z wypełnionymi kartami wypominkowymi prosimy składać podczas Mszy świętych na tacę lub w zakrystii. 
  5. Tydzień temu zapowiadaliśmy, że w czwartek o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele ponowna rekrutacja do programu formacyjnego Postcresima. Z przyczyn niezależnych od nas odbędzie się jednak w piątek, 27 października br. o godz. 19.00. Za zmianę przepraszamy i jeszcze raz gorąco zapraszamy. Nazwa Postcresima pochodzi z języka włoskiego i tłumaczy się ją "po bierzmowaniu". Program powstał we Włoszech jako odpowiedź na zjawisko masowego odchodzenia od Kościoła tuż po bierzmowaniu. W Polsce przybrał formę katechizacji prowadzącej młodzież do bierzmowania, a następnie formacji towarzyszącej młodzieży aż do matury. Zasadniczym celem tej formacji jest doprowadzić młodzież do osobistego spotkania z Chrystusem oraz do odkrycia Kościoła jako Matki. W czasie spotkania będziemy mogli usłyszeć doświadczenia młodych, uczestniczących w tym programie, od zeszłego roku w naszej parafii, a także małżeństw, które w ten program są zaangażowane. W czasie tego spotkania będą także tworzone z chętnych nowe grupy, dlatego spotkanie nazywane jest rekrutacją. Zaproszenie jest skierowane do młodzieży z klas VII i jej rodziców, zarówno tej, która rozpoczęła w tym roku przygotowanie do bierzmowania, jak i do tej, która tego nie zdążyła jeszcze zrobić. Niezależnie jednak od woli przystąpienia do programu, warto wysłuchać doświadczeń i młodych, i małżeństw.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony tajemnicy Maryi.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa