Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
1 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2023r. Odsłon: 1763

Niedziela, 22 października 2023 r.

1. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Potrzebą każdego człowieka jest doświadczenie miłości Boga. W tym pomaga słuchanie Słowa Bożego, bo właśnie wtedy przychodzi Duch Święty, Pocieszyciel, dając nam pewność, że Bóg jest Miłością i jest z nami. Na katechezy zapraszamy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, a dzieci na ich modlitwę różańcem w poniedziałek i w środę o godz. 17.00.
  4. Przed nami miesiąc listopad, podczas którego w specjalnym nabożeństwie Wypominek prosić będziemy o miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych. Karty wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, rozłożone są na stole przy wyjściu z kościoła. Koperty z wypełnionymi kartami wypominkowymi prosimy składać podczas Mszy świętych na tacę lub w zakrystii.
  5. Tydzień temu zapowiadaliśmy, że w czwartek o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele ponowna rekrutacja do programu formacyjnego Postcresima. Z przyczyn niezależnych od nas odbędzie się jednak w piątek, 27 października br. o godz. 19.00. Za zmianę przepraszamy i jeszcze raz gorąco zapraszamy. Nazwa Postcresima pochodzi z języka włoskiego i tłumaczy się ją "po bierzmowaniu". Program powstał we Włoszech jako odpowiedź na zjawisko masowego odchodzenia od Kościoła tuż po bierzmowaniu. W Polsce przybrał formę katechizacji prowadzącej młodzież do bierzmowania, a następnie formacji towarzyszącej młodzieży aż do matury. Zasadniczym celem tej formacji jest doprowadzić młodzież do osobistego spotkania z Chrystusem oraz do odkrycia Kościoła jako Matki. W czasie spotkania będziemy mogli usłyszeć doświadczenia młodych, uczestniczących w tym programie, od zeszłego roku w naszej parafii, a także małżeństw, które w ten program są zaangażowane. W czasie tego spotkania będą także tworzone z chętnych nowe grupy, dlatego spotkanie nazywane jest rekrutacją. Zaproszenie jest skierowane do młodzieży z klas VII i jej rodziców, zarówno tej, która rozpoczęła w tym roku przygotowanie do bierzmowania, jak i do tej, która tego nie zdążyła jeszcze zrobić. Niezależnie jednak od woli przystąpienia do programu, warto wysłuchać doświadczeń i młodych, i małżeństw.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony tajemnicy Maryi.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.