Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - XXI Niedziela Zwykła

20 sierpnia 2022r. Odsłon: 1017

Niedziela, 21. sierpnia 2022 r.

1. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  2. Zachęcamy do udziału w XXX Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą świętą o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie.
  3. W przyszłą niedzielę jesteśmy zaproszeni do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Choszcznie. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony rozpocznie się o godz. 15.00. Jesteśmy zaproszeni, aby wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony oraz prosić o urodzaj i błogosławieństwo dla wszystkich uprawiających ziemię.
  4. Także w przyszłą niedzielę będą wśród nas Arkadiusz i Marzena Majka, małżeństwo z naszej I wspólnoty neokatechumenalnej, którzy jako rodzina w misji ewangelizują w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny. Kościół w swej naturze jest misyjny i znakiem żywotności każdej wspólnoty Kościoła są wywodzący się spośród niej misjonarze. Arek i Marzena mają świadomość, że reprezentują całą naszą wspólnotę parafialną. Dlatego stają pośród nas przynajmniej raz w roku, dzieląc się swym doświadczeniem, aby uczynić nas uczestnikami tej misji. Nasze uczestnictwo może być jeszcze pełniejsze przez podjęcie modlitwy za nich, a także przez złożenie ofiary do puszki, które będą zbierane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.
  5. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu, nie będzie w naszym kościele Mszy świętej niedzielnej o godz. 13.00.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
  8. Wyjeżdżającym drogim Parafianom oraz odwiedzającym nas miłym Gościom życzymy dobrego, zdrowego wypoczynku.