Ogłoszenia duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła

16 lipca 2022r. Odsłon: 1269

Niedziela, 10. lipca 2022 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Dobroczyńcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. Ponadto w poniedziałek jesteśmy zaproszeni do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W kościele rektoralnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie, o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana w intencji ofiar i członków ich rodzin, a o godz. 12.00 będzie miała miejsce modlitwa przy «Pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich w latach 1939-1947» na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
  4. W tym roku wyruszy XXXVIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie. Istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się stronie internetowej: www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym: facebook/ szczecinskapielgrzymka.
  5. W tym roku będzie można wziąć udział także w XXX Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi 23 sierpnia br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie. Informacja o tej pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka-mysliborska.pl.
  6. Życząc wszystkim wyjeżdżającym dobrego wypoczynku, informujemy, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu nie będzie w naszym kościele Mszy świętej o godz. 13.00.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny