Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
1 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła

10 lutego Odsłon: 960

Niedziela, 11 lutego 2024 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do najważniejszych wydarzeń w życiu chrześcijan – Uroczystości Paschalnych. W tym dniu Msze święte, wraz posypaniem głów popiołem, sprawować będziemy o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadać będziemy od godziny 8.30 i od 17.00. Przypominamy także, że w tym dniu wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia, zobowiązane są do zachowania postu ścisłego, a każda osoba po ukończeniu 14. roku życia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. Informujemy, że abp Andrzej Dzięga, przychylając się do Apelu Przewodniczącego KEP skierowanego do każdej diecezji w Polsce o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie, po dwóch latach od inwazji rosyjskiej, zarządził w Środę Popielcową przeprowadzenie we wszystkich parafiach Archidiecezji zbiórki pieniężnej. Dlatego po każdej Mszy świętej będziemy zbierali ofiary do puszek na ten cel. Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w ten akt solidarności.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz specjalny dodatek Gościa Niedzielnego przybliżający temat Wielkiego Postu.