Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu

02 kwietnia 2022r. Odsłon: 2234

Niedziela, 3. kwietnia 2022 r.

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas ks. Lucjan Chronchol, prefekt naszego Seminarium. Otoczmy rekolekcjonistę i nas samych modlitwą, abyśmy dobrze przeżyli ten święty czas. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy świętej niedzielnej, a od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 9.00 i 18.00 (nie będzie w tym czasie Mszy świętych o godz. 7.00). Do spowiedzi świętej zapraszamy na półgodziny przed Mszą świętą poranną i od godz. 17.00 wieczorem.
  2. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Zachęcamy do korzystania z tego sakramentu w tym czasie. Ponadto w poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę adorację, która potrwa do wtorkowej wieczornej Mszy świętej (od godz. 17.00 zostanie przeniesiona do kościoła).
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Na nabożeństwo, w którym będziemy się modlić za powołanych i o nowe powołania, szczególnie z naszej parafii, zapraszamy w tym dniu o godz. 17.30.
  4. Zapraszamy także na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, a od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 na jutrznię do sali zwanej Wieczernikiem.
  5. Rozprowadzamy świece i baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich zakupu. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działania Caritas, wspierające osoby potrzebujące.
  6. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę palmową, której liturgia upamiętnia uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Zachęcamy do przygotowania palm i przyniesienia ich do kościoła. Błogosławić je będziemy na każdej Mszy świętej. Natomiast uroczystą Mszę świętą, z procesją z palmami, sprawować będziemy o godzinie 13.00. Z tego względu w przyszłą niedzielę, wyjątkowo, dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.30.
  7. Także w przyszłą niedzielę, w związku z rozpoczynającym się Wielkim Tygodniem, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. W środę odbędzie się w Szczecinie spotkanie biskupów trzech chrześcijańskich wyznań z terenów przygranicznych nad Odrą i Nysą Łużycką, w ramach Drugiej Konsultacji Ekumenicznej. W związku z tym wydarzeniem o godz. 16.30 w naszej katedrze będzie miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne. Główną intencją modlitwy podczas nabożeństwa będzie powrót pokoju na Ukrainę. Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas wszystkich do wspólnej modlitwy.
  9. Ponadto w piątek jesteśmy zaproszeni do udziału w Akademickiej Drodze Krzyżowej w intencji pokoju na Ukrainie i w świecie. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00 na Placu Lotników, a zakończy się przy Figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
  10. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  11. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.