Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

04 czerwca 2022r. Odsłon: 1664

Niedziela, 5. czerwca 2022 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzień Pięćdziesiątnicy, kiedy to Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna swą misję ewangelizacyjną – przepowiadanie Dobrej Nowiny o zbawieniu wszystkim narodom. Do kontynuowania tego dzieła zaproszeni jesteśmy wszyscy – duchowni, osoby życia konsekrowanego i świeccy.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, a zarazem Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, patronki naszej Archidiecezji. Przypominamy, że z tego tytułu Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas do wspólnej modlitwy w katedrze szczecińskiej. O godz. 18.00 odbędzie się Msza święta, która będzie też wspólnym dziękczynieniem Bogu za 50 lat naszej Diecezji i modlitwą błagalną w intencji Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.
  3. Trwamy w miesiącu poświęconemu czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Ponadto od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. W sobotę będziemy obchodzić 35. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie. W tym dniu jesteśmy zaproszeni na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. We wspólnej modlitwie będziemy wyrażać Bogu dziękczynienie za osobę św. Jana Pawła II, prosząc także o Jego wstawiennictwo.
  5. W przyszłym tygodniu będziemy świętować odpust parafialny. W tym roku chcemy przygotować ołtarze, do których będziemy zmierzali w czasie procesji eucharystycznej. Osoby, które są gotowe nam pomóc w ich przygotowaniu, zapraszamy na spotkanie w przyszły poniedziałek, 13 czerwca, po Mszy świętej wieczornej.
  6. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.