Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika
24 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2022r. Odsłon: 1230

Niedziela, 18. grudnia 2022 r.

1. Dziś o godz. 19.00 zostanie odśpiewany w naszym kościele Akatyst, hymn pochwalny ku czci Dziewicy Maryi. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
  2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu i ostatnie Msze święte roratnie, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (w te dni nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00). Dzieci na roraty zapraszamy szczególnie we wtorek i w czwartek. Od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 zapraszamy także na jutrznię, poranną modlitwę Kościoła, do sali zwanej wieczernikiem.
  3. Ponadto od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. Zwyczajem lat poprzednich w okresie Adwentu rozprowadzamy świece Caritas oraz zbieramy żywność o długim terminie przydatności. Zgromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  5. W sobotę wieczorem będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. W noc wigilijną tradycyjnie o godz. 24.00 sprawuje się Mszę świętą zwaną pasterską. W naszym kościele Mszę świętą pasterską będziemy także sprawować o godz. 22.00. Przypominamy, że w sobotę nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.
  6. W przyszłą zaś niedzielę przypada uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. W zakrystii można też nabyć pobłogosławione opłatki wigilijne.
  8. Przypominamy także, że w zakrystii zbieramy adresy parafian, którzy życzą sobie, abyśmy w okresie bożonarodzeniowym odwiedzili ich domy z modlitwą i błogosławieństwem. Zgodnie z otrzymanymi zaproszeniami będziemy później ogłaszać, w którym dniu odwiedzimy parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach.
  9. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.