Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
1 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Zwykła

20 stycznia Odsłon: 760

Niedziela, 21 stycznia 2024 r.

1. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Łącznie odwiedziliśmy 620 rodzin. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Dziękujemy za serdeczność, wszelkie oznaki życzliwości oraz ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszej archidiecezji, parafii i utrzymanie duchownych. Ufamy, że modlitwa i błogosławieństwo kapłana zaowocuje w Waszych rodzinach pokojem Chrystusa, który zechciał zamieszkać pośród nas.

2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.

3. Przypominamy, że trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany pod hasłem: Będziesz miłował Pana, Boga swego... a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27). Program ekumenicznych modlitw jest w tym roku następujący:

21 stycznia (niedziela), godz. 18.00 – Parafia Prawosławna;

22 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00 – Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych;

23 stycznia (wtorek), godz. 18.00 – Parafia Ewangelicko-Augsburska;

25 stycznia (czwartek), godz. 19.00 – Archikatedra pw. św. Jakuba Apostoła.

4. W sobotę jesteśmy zaproszeni do w bazyliki archikatedralnej w Szczecinie, gdzie o godz. 19.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu szczecińskich artystów. W koncercie weźmie udział ponad 100 muzyków, w tym dwa chóry Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Partie solowe zaśpiewa wokalistka jazzowa – Jolanta Szczepaniak, a recytacje wykona aktor Teatru Współczesnego – Przemysław Walich. Kierownictwo muzyczne: Szymon Wyrzykowski. Wstęp wolny.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.