Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2022r. Odsłon: 1943

Niedziela, 01. maja 2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc maj, w którym wierni Kościoła katolickiego oddają cześć Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe będziemy sprawować codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem najbliższej soboty, kiedy to nabożeństwo majowe będzie połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim i rozpocznie się o godz. 17.00.
  2. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele będziemy sprawować jak w niedzielę, z jednym wyjątkiem, nie będzie Mszy świętej o godzinie 13.00.
  3. W poniedziałek i od środy do piątku, w godz. 17.00-18.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. Ponadto w środę, po Mszy świętej wieczornej, w salce parafialnej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dobowego Jerycha Różańcowego, która potrwa do czwartkowej Mszy świętej wieczornej (od godz. 17.00 zostanie przeniesiona do kościoła). Zapraszamy do włączenia się w tę adorację.
  5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek, w ramach nabożeństwa majowego, będziemy modlić się za powołanych oraz o nowe, liczne i święte powołania, szczególnie spośród młodych naszej parafii, a także wynagradzać Sercu Pana Jezusa za popełnione przez nas grzechy. Z kolei w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie wraz z nabożeństwem majowym rozpocznie się o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę, po dwuletniej przerwie, odbędzie się kolejny Marsz dla Życia, który przejdzie ulicami Szczecina pod hasłem WYBIERZ ŻYCIE. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach. Po Marszu w bazylice katedralnej będzie sprawowana Eucharystia, połączona z przyjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.
  7. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.