Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
1 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu

02 marca Odsłon: 230

Niedziela, 25 lutego 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Ad Gentes i chce nam przypomnieć, że wszyscy jesteśmy wezwani do wspólnotowego zaangażowania w misje. Hasło tegorocznej niedzieli to: W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną. Dlatego też po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na wsparcie misjonarzy i dziękujemy tym, którzy to uczynią.
  2. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy do zmierzenia się z tymi uczynkami wielkopostnymi. Od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 zapraszamy na modlitwę jutrznią do sali zwanej wieczernikiem. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. W tym roku będzie wsparciem organizacji letniego obozu rekolekcyjnego dla młodzieży. Do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium, można też składać produkty żywnościowe. Ponadto w końcu kościoła rozprowadzamy świece i baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich zakupu. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działania Caritas, wspierające osoby potrzebujące.
  3. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00 i na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Związane z tymi dniami nabożeństwa wynagradzające Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione przez nas grzechy będą sprawowane w piątek po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę o godz. 17.00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.