26 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

12 marca 2022r. Odsłon: 2026

Niedziela, 13. marca 2022 r.

1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wpieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. W ostatnią niedzielę i Środę Popielcową łącznie zebraliśmy blisko 19 000 zł jako pomoc dla potrzebujących z Ukrainy. Z tej sumy 10 000 zł przesłaliśmy bezpośrednio ks. Mateuszowi Adamskiemu, proboszczowi w parafii rzymskokatolickiej pw. Zaśnięcia NMP w Kijowie. Dziękujemy za Waszą hojność i wrażliwość serca na potrzebujących. Dla porównania zwykle przy tego rodzaju zbiórkach do puszek zbieraliśmy średnio sumę około 4 000 zł.
  3. Jesteśmy zaproszeni do dalszej pomocy uchodźcom z Ukrainy. Caritas zaprasza nas do włączenia się w akcję Paczka dla Ukrainy. Chodzi o zakup 35 konkretnych produktów według przygotowanej listy, umieszczeniu ich w kartonie i przyniesieniu do kościoła. Ponadto Urząd Miasta szuka osób, które mają możliwość przyjęcia pod swój dach na okres co najmniej kilku miesięcy uchodźców z Ukrainy. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  4. Z kolei w przyszłą niedzielę będziemy zbierali do puszek ofiary na wsparcie misjonarzy, prowadzone przez Dzieło Pomocy Ad Gentes. Już dzisiaj dziękujemy tym, którzy wesprą to dzieło.
  5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy również rozprowadzać świece i baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do ich zakupu. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na działania Caritas, wspierające osoby potrzebujące.
  6. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Zachęcamy do korzystania z tego sakramentu w tym czasie.
  7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, a od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 na jutrznię do Wieczernika.
  8. We wtorek, 15 marca br., przypada 5. rocznica śmierci ks. prałata Zdzisława Garbicza. Za naszego wieloletniego proboszcza będziemy się modlić podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  9. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.