Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
1 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu

17 lutego Odsłon: 778

Niedziela, 18 lutego 2024 r.

1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. W tym czasie jesteśmy szczególnie wzywani do modlitwy, postu i jałmużny. Tradycja Kościoła uczy, że wejście w relacje z Bogiem na modlitwie owocuje podjęciem postu jako pokuty za własne grzechy. Post z kolei umożliwia każdemu praktykowanie jałmużny jako uczynku miłosierdzia wobec bliźniego. Zachęcamy do zmierzenia się z tymi uczynkami wielkopostnymi. Jałmużnę wielkopostną można wrzucać do naszej skarbony. W tym roku będzie ona przeznaczona także na wsparcie letniego obozu rekolekcyjnego dla młodzieży. Można też składać produkty żywnościowe do kosza Caritas, znajdującego się w prezbiterium.
  2. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00 do Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
  4. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Ad Gentes. Niedziela ta ma na celu podkreślenie, że wszyscy jesteśmy wezwani do wspólnotowego zaangażowania w misje. Hasło tegorocznej Niedzieli Ad Gentes to: W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną. Z tego też tytułu w przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na wsparcie misjonarzy. Już dzisiaj dziękujemy tym, którzy zechcą to uczynić.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny oraz specjalny dodatek Gościa Niedzielnego przybliżający temat Wielkiego Postu.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.