26 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu

05 marca 2022r. Odsłon: 2012

Niedziela, 6. marca 2022 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę zbieramy po każdej Mszy świętej ofiary do puszek, które zostaną przekazane jako pomoc dla potrzebujących z Ukrainy. Ksiądz Arcybiskup zezwolił, abyśmy także tymi ofiarami przyszli z pomocą zaprzyjaźnionym parafiom i instytucjom kościelnym w Ukrainie. W naszej parafii przez pewien czas wzrastał ks. Mateusz Adamski, dziś proboszcz w parafii rzymskokatolickiej pw. Zaśnięcia NMP w Kijowie. Wielu spośród jego parafian wyjechało z Kijowa i mają też trafić do Szczecina. Na miejscu wraz z ks. Mateuszem pozostała pewna grupa parafian. Na stronie internetowej naszej parafii została umieszczona fotogaleria ukazująca ich w czasie modlitwy. Dlatego częścią zebranych ofiar chcemy konkretnie im przyjść z pomocą. Przy tej okazji już dziękujemy za hojność i otwartość serca na potrzebujących, bo w Środę Popielcową zebraliśmy blisko 8 000 złotych, która to suma została przekazane przez Caritas potrzebującym.
  2. Od poniedziałku do czwartku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Zachęcamy do korzystania z tego sakramentu w tym czasie.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  4. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.