Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Trójcy

25 maja 2013r. Odsłon: 1550
  1. Dziś przypada Dzień Matki wszystkim Mamom żyjącym składany jak najlepsze życzenia, a dla zmarłych wypraszamy dar nieba.
  2. Dziś przy wyjściu z kościoła do puszek będą zbierane ofiary na rzecz Wydziału Teologicznego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  3. Dzieci Pierwszokomunijne oraz Rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Próba do tego uroczystości odbędzie się w środę (29 maja) o godz. 18.3o. Prosimy również o przynoszenie do zakrystii kwiatków.
  4. W czwartek, 30 maja obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Z Chrystusem Eucharystycznym wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszego osiedla. Niech udział w procesji i udekorowane domy, nie tylko na trasie procesji, będą wyznaniem naszej wiary w Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas. Jak co roku prosimy wspólnoty naszej parafii oraz osoby pragnące włączyć się w to dzieło, o przygotowanie ołtarzy:

* Ołtarz I – Legion Maryi

* Ołtarz II – Wspólnoty Neokatechumenalne

* Ołtarz III – Czciciele Bożego Miłosierdzia oraz Lektorzy

W uroczystość Bożego Ciała Msze Święte sprawowane będą wg. porządku niedzielnego. Po Mszy Świętej o godz. 13.oo, odbędzie się uroczysta procesja ulicami osiedla. Tego dnia istnieje obowiązek uczestniczenia w Eucharystii.

1. W miesiącu maju zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, natomiast w czerwcu na Nabożeństwa Czerwcowe, odbywają się one codziennie o godz. 17.3o.
  2. Przypominamy o wyjeździe dzieci Pierwszokomunijnych oraz Rocznicowych na pielgrzymkę dziękczynną do Rokitna. Wyjazd spod kościoła, 1 czerwca (sobota), o godz. 7.45. Prosimy by dzieci zabrały ze sobą stroje komunijne oraz prowiant na ognisko.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną odbędą się:

* Ks. Adam – odwiedzi chorych w piątek (31 maja),

* Ks. Juliusz – odwiedzi chorych w sobotę (1 czerwca).

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz lektur z naszej biblioteki parafialnej.
  2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych darów i opieki świętych patronów.