Święto św. Marka, ewangelisty
25 kwietnia 2024

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

18 maja 2013r. Odsłon: 1523
  1. W dzisiejszą uroczystość wspominamy Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludzi, narodów i języków. Dzisiejsza niedziela kończy obchód Okresu Wielkanocnego. Od jutra rozpoczyna się ponownie okres zwykły.
  2. W tym tygodniu, w czwartek (23 maja) po raz pierwszy w Kościele w Polsce obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich kapłanach.
  3. We wtorek (21 maja) młodzież naszej parafii, przez posługę JE bp. Władysława Blina otrzyma Sakrament Bierzmowania. Próba generalna do tej uroczystości ale bierzmowanych oraz świadków odbędzie się w poniedziałek (20 maja), o godz. 18.3o.
  4. W poniedziałek (20 maja) kolejna katecheza z cyklu: Postacie biblijne – drogowskazy życia. Prowadzi p. Henryk Krzosek. Zapraszamy!
  5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, codziennie o godz. 17.3o.
  6. Przypominamy o pielgrzymce dziękczynnej do Rokitna za dar przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się 1 czerwca. Zapisy i szczegóły wyjazdu u ks. Adama.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jak zawsze Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  8. Zapraszamy również do biblioteki parafialnej, która otwarta jest w każda niedzielę
    w godzinach 10.oo-13.oo.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożych darów i opieki świętych patronów.