Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną

10 maja 2014r. Odsłon: 1832

1.  Dziś w naszej parafii uroczystość pierwszej Komunii Świętej dzieci oraz uroczystość Rocznicy Przyjęcia Eucharystii. Życzymy wszystkim dzieciom wielu łask od Pana Boga w tym ważnym wydarzeniu ich życia.

2.  Tym samym w tym tygodniu rozpoczynamy Biały Tydzień. Codziennie nabożeństwa majowe z kazaniem do dzieci o godz. 17.3o.

3.       Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszek datki na rzecz Caritas. Prosimy o wsparcie.

4.       Także dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.

5.       W poniedziałek /12 maja/ zapraszamy na katechezę dla młodzieży i dorosłych głoszoną przez Henryka Krzoska.

6.  W poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 18.45, obędzie się spotkanie dla osób wyjeżdzających na pielgrzymkę z ks. Piotrem Szatkowskim. Zapraszamy!

7.       Spotkanie dla gimnazjalistów z klas III, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania obędzie się we wtorek /13 maja/, o godz. 17.oo. Proszę przynieść brakujące dokumenty.

Spotkanie dla dziewcząt z klas II z klas I, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w czwartek /15 maja/, o godz. 18.oo.

8.       W piątek /15 maja/ dzień swoich imienin obchodził będzie JE ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie. Msza Święta w intencji ks. Arcybiskupa odprawiona zostanie w kościele seminaryjnym, 15 maja o godz. 9.30.

9.  Za tydzień, 18 maja ulicami naszego miasta przejdzie największy w Polsce Marsz dla życia. Zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie. Uroczystości połączone z dziękczynieniem za dar kanonizacji świętego Jana Pawła II Będą miały miejsce na jasnych Błoniach. Program uroczystości:

Godz. 12.00 – Czuwanie modlitewne przy figurze Świętego Jana Pawła II

Godz. 14.00 – Uroczysta Msza Święta koncelebrowana

Godz. 15.30 – Marsz dla Życia, który będzie zmierzać do Bazyliki Archikatedralnej.

10. W zakrystii można nabyć tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.