Triduum Paschalne

Ogłoszenia parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu

16 marca 2013r. Odsłon: 1903
  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje prowadzi, pochodzący z tej parafii ks. Piotr Leśniak. Msze Święte od poniedziałku do środy w godz. 8.oo oraz 18.oo. W czasie Eucharystii będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Szczegółowy plany  rekolekcji umieszczony został na tablicy ogłoszeń.
  2.  Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszej parafii w każdy piątek, o godz. 17.oo, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę, o godz. 17.oo.
  3.  Katecheza z cyklu: Gorycz życia – czy jest jeszcze jakaś nadzieja?, odbędzie się w poniedziałek, 18 marca, o godz. 18.45.
  4.  We wtorek (19 marca) przeżywać będziemy uroczystość Świętego Józefa. Jest to także dzień inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka. Zachęcamy do śledzenia tego wydarzenia oraz pamięci modlitewnej w intencji nowego Ojca Świętego.
  5.  Od środy (20 marca) rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Szczegóły rekolekcji na stronie internetowej www.bozecialo.eparafia.pl oraz na tablicy ogłoszeń.
  6.  Przy wyjściu z kościoła, u wolontariuszy Caritas można nabyć świece na stół wielkanocny.
  7.  Zachęcamy do zgłaszania imion zmarłych, w intencji których sprawowane będą Msze Święte Gregoriańskie. Rozpoczną się one od 02 kwietnia br.
  8.  Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Prosimy o przyjście na Eucharystię z palmami. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 13.oo podczas której nastąpi uroczysta procesja z palmami.
  9.  W zakrystii można nabyć tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.
  10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewnienie o modlitwie.