26 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

20 lipca 2013r. Odsłon: 1595
  1. Dziś, o godz. 11.3o swoją pierwszą w życiu Mszę Świętą w naszej świątyni, odprawi pochodząc w Kijowie, ukończył Seminarium Duchowne Drogi Neokatechumenalnej Redemptoris Mater. Polecamy ks. Mateusza naszej pamięci w modlitwie.
  1. Dziś przy wyjściu ze świątyni można nabyć kalendarze misyjne na kolejny 2014 rok.
  1. W naszej świątyni w dalszym ciągu prowadzone są prace inwestycyjne. W tym tygodniu do pracowni malarskiej, w celu odnowienia zabrana została figura Matki Bożej. Wszystkim ofiarodawcą za okazaną życzliwość i wsparcie składamy serdeczne podziękowania.
  1. W czwartek (25 lipca) obchodzić będziemy wspomnienie św. Jakuba i Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy wszystkich kierowców oraz podróżujących na Mszę Świętą na godz. 18.oo, po niej odbędzie się poświęcenie pojazdów.
  1.  Podobnie jak w latach ubiegłych na przełomie lipca i sierpnia wyruszy po raz 29. z terenu naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 25 lipca z Łukęcina. Do Szczecina dojdzie 29 lipca i wyruszy w dalszą drogę do Częstochowy. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w pielgrzymowanie. Zapisy i informacje na www.szczecinska.pl.

Natomiast w sobotę 27 lipca w rowerowej pielgrzymce do Santiago de Compostella do Hiszpanii, drogą św. Jakuba wyruszy ks. Adam z pielgrzymami. Jeśli ktoś chciałby złożyć własną intencję modlitewną można to uczynić bezpośrednio u ks. Adama. Polecajmy pielgrzymów w naszych osobistych modlitwach.

1. Rozpoczyna się kolejna akcja wakacyjna Caritas pod nazwą Tornister pełen uśmiechów. Osoby, które chciałyby wesprzeć dzieci z biednych rodzin i wyposażyć puste tornistry w przybory szkolne /zeszyty, bloki rysunkowe, farby, piórniki, kredki/ niezbędne do rozpoczęcia kolejnego roku szkolonego zachęcamy do zabrania tornistrów z zakrystii. Wyposażone w przybory szkolne tornistry zostaną rozdane ubogim dzieciom z naszej parafii.
  1. Po raz piaty, w dniach 25 - 28 lipca, uroczystościom odpustowym ku czci świętego Jakuba Apostoła w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, towarzyszyć będzie Jarmark Jakubowy. Uroczystej Mszy Świętej odpustowej wraz z całą Kapitułą Katedralną przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga (25 lipca godz, 18.00). Zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach. Plan jarmarku dostępny jest na stronie www.jarmark.jakubowy.pl.
  1. W dniach 23-28 lipca br. w Rio de Janeiro odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Weźmie w nich udział papież Franciszek. Będzie to pierwsza zagraniczna podróż papieża. Polecajmy gromadzącą się młodzież i papieża Franciszka opiece dobrego Boga.
  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: Niedziela, W mojej rodzinie oraz Gość Niedzielny.