loading...
Rok liturgiczny: B/II
II tydzień po Wielkanocy
12 kwietnia 2024

Młodzież z klas VII z Rodzicami - zmiana - zaproszenie na piątek 27 października 2023 r.

14 października 2023r. Odsłon: 999

Piątek, 27 października 2023 r. godz. 19.00 - rekrutacja do programu formacyjnego Postcresima

Z przyczyn niezależnych, majaca się odbyć w czwartek, 26 października 2023 r., rekrutacja do programu formacyjnego Postcresima odbędzie się w naszym kościele w piątek, 27 października 2023 r. o godz. 19.00Za zmianę przepraszamy.

Przypominamy, że nazwa Postcresima pochodzi z języka włoskiego i tłumaczy się ją "po bierzmowaniu". Program powstał we Włoszech jako odpowiedź na zjawisko masowego odchodzenia od Kościoła tuż po bierzmowaniu. U nas, w Polsce, przybrał formę katechizacji prowadzącej młodzież do bierzmowania a następnie formacji towarzyszącej młodzieży aż do matury. Zasadniczym celem tej formacji jest doprowadzić młodzież do osobistego spotkania z Chrystusem oraz do odkrycia Kościoła jako Matki.

W czasie spotkania będziemy mogli usłyszeć doświadczenia młodych, uczestniczących w tym programie, od zeszłego roku w naszej parafii a także małzeństw, które w ten program są zaangażowane. W czasie tego spotkania będą także tworzone z chętnych, mających zgodę swych rodziców, nowe grupy, dlatego spotkanie nazywane jest rekrutacją. Zaproszenie jest skierowane do młodzieży z klas VII i jej rodziców, zarówno tej, która rozpoczęła w tym roku przgotowanie do bierzmowania, jak i do tej, która tego nie zdążyła jeszcze zrobić. Niezależnie jednak od woli przystąpenia czy też nie do programu, warto wysłuchać doświadczeń i młodych, i małżeństw. Dlatego serdecznie zapraszam - ks. Andrzej Maćkowski.Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa