loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo św. Marcina I, papieża i męczennika
13 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła

21 listopada 2023r. Odsłon: 1315

Niedziela, 19 listopada 2023 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna – Torba Miłosierdzia”. Papierowe torby, specjalnie przygotowane na tę okazję, będą rozdawane dla chętnych w zakrystii po Mszach świętych. Kto weźmie taką torbę, zachęcany jest, aby wypełnił ją produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi, a następnie bezpośrednio przekazał potrzebującym. Taki sposób poleca Ojciec święty. Kto nie wie, komu przekazać taką torbę, może przynieść ją do zakrystii. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  2. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Natomiast codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę za naszych Zmarłych zwaną Wypominkami.
  3. W sobotę, 25 listopada br., Ksiądz Arcybiskup zaprasza na Archidiecezjalny Dzień Jedności Kandydatów do sakramentu bierzmowania. Program tego dnia przewiduje o godz. 10.30 – przywitanie i zawiązanie wspólnoty, o godz. 10.40 – konferencję „Bierzmowanie ma moc – siła Ducha Świętego”, o godz. 11.20 – możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 12.00 – uroczystą Mszę świętą pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięki i o godz. 13.30 – poczęstunek kończący spotkanie. Zachęcamy kandydatów z naszej parafii do udziału w tym spotkaniu.
  4. Informujemy, że abp Andrzej Dzięga w piątek, 24 listopada br., będzie obchodził 21. rocznicę sakry biskupiej, a bp Henryk Wejman w środę 22 listopada br. 9. rocznicę nominacji biskupiej. Wdzięczni za ich posługę w naszym Kościele, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych pasterzy.
  5. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa