loading...
Rok liturgiczny: B/II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika
24 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXII Niedziela Zwykła

11 listopada 2023r. Odsłon: 1395

Niedziela, 12 listopada 2023 r.

  1. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, w którą w sposób szczególny ofiarami wspieramy inwestycje parafialne. Wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Niech dobry Bóg stokrotnie wynagradza Wam waszą ofiarność.
  2. Dziś także przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i pomocą materialną zostaną otoczeni chrześcijanie żyjący na Bliskim Wschodzie, a szczególnie ofiary trzęsienia ziemi w Syrii i chrześcijanie dotknięci rosnącą dyskryminacją w Ziemi Świętej. Dlatego też po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączą się w to dzieło.
  3. Dziś też Alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zapraszają nasz na wieczór poetycko-muzyczny poświęcony pamięci zmarłych Kapłanów naszej Archidiecezji. Rozpoczęcie w kościele seminaryjnym o godz. 19.00.
  4. W przyszłą zaś niedzielę przeżywać będziemy VII Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę pt. „Tytka charytatywna – Torba Miłosierdzia”. Papierowe torby, specjalnie przygotowane na tę okazję, będą rozdawane dla chętnych w zakrystii po Mszach świętych. Kto weźmie taką torbę, zachęcany jest, aby wypełnił ją produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi, a następnie bezpośrednio przekazał potrzebującym. Taki sposób poleca Ojciec święty. Kto nie wie, komu przekazać taką torbę, może przynieść ją do zakrystii.
  5. Trwają w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pewność miłości Boga, doświadczenie, które jest pragnieniem każdego człowieka, rodzi w naszych sercach Duch Święty, gdy słuchamy przepowiadania Dobrej Nowiny. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na katechezy w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00.
  6. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie sprawujemy sakrament pokuty i pojednania. Natomiast codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę za naszych Zmarłych zwaną Wypominkami.
  7. Przed nami kolejny 14-ty dzień miesiąca przeżywany jako etap Nowenny Odnowy Wiary przed 900-leciem Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu. W tym dniu miejscem centralnym będzie kościół pw. św. Stanisława BM w Wolinie. Tam o godz. 17.00 uroczystą Mszę świętą sprawować będzie bp Henryk Wejman. W naszym kościele modlitwę Nowenny połączymy z nabożeństwem wypominkowym o godz. 17.30.
  8. Polecamy prasę katolicką. W zakrystii są do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.


Parafia Rzymkat.
pw. Bożego Ciała

ul. Emilii Plater 25, 71-632 Szczecin

Nr konta parafialnego: 32 1240 3826 1111 0000 4398 1977 III o. w Szczecinie

Kancelaria parafialna czynna w: poniedziałki, środy, piątki w godz. 16.oo-17.3o /w okresie Wielkiego Postu w piątek tylko do 17.15/

Gdzie nas znajdziesz

mapa